Šungit

Šungit je 2 miliardy rokov stará polyminerálna uhlíková hornina, ktorej jediné náleziská sa nachádzajú v Karélii, v severozápadnom Rusku.

Šungit má značne neobyčajné zloženie, štruktúru, fyzikálne a chemické vlastnosti, má záhadný pôvod a široké spektrum využitia. Je to unikátny materiál, ktorý je možné využiť vo všetkých oblastiach života ľudí.

Vedecké výskumy preukázali rad úžasných vlastností šungitu. Jedná sa nielen o liečivé kamene, ale aj rušičky geopatogénnych zón a kamene na úpravu vody.

Šungitová voda

Vďaka svojim absorpčným, katalytickým a baktericídnym schopnostiam šungit čistí vodu takmer od všetkých organických prímesí vrátane ropných produktov a zlúčenín obsahujúcich chlór, dusičnany a amoniak. Šungit odstraňuje z vody mechanické nečistoty, ťažké kovy, škodlivé organické látky, ničí pachy, chute, baktérie a mikroorganizmy. Filtruje mútnu vodu na priezračnú.

Plní funkciu deštrukturátora, ktorý z energetickej pamäti vody odstraňuje informáciu o látkach, ktoré sa v nej predtým nachádzali, mení jej energeticko-informačnú štruktúru a obohacuje vodu stopovými prvkami dôležitými pre organizmus.

Šungitová voda je vysoko účinný preventívny a liečebný prostriedok, ktorý je možné pripraviť z vody a šungitu. Odstáta voda so šungitom sa stáva nielen kvalitnejšou, ale aj nadobúda liečivé vlastnosti. Aktívne sa používa nielen v domácich podmienkach, ale aj v mnohých zdravotníckych zariadeniach.

Kusy šungitu by nemali mať leštený povrch, pretože pri technológii leštenia sa používa chémia a leštený povrch uzatvára jemné póry na kameni.

Šungitové „nálevy“ sú veľmi užitočné a súčasne sa ľahko pripravujú, preto je prínosom mať ich v každej domácnosti.

Spôsob prípravy šungitovej vody

Do sklenenej alebo smaltovanej nádoby nalejte 1 liter pitnej vody a ponorte do nej premyté kusy šungitu alebo šungitovej drťe (100 – 150 gramov).

Už po 30 minútach voda, v ktorej sa nachádza šungit, začína meniť svoje vlastnosti a po 1 hodine jeho pôsobenia, môžete vodu piť. Najlepšie je nechať Šungit vo vode 3-4 hodiny. Počas tejto doby všetky škodlivé organické prímesi sú neutralizované a voda získa všetky prínosné vlastnosti pre náš organizmus.

Hotovú vodu bez miešania prelejte do inej nádoby tak, aby na dne s kameňmi zostala vrstva vody, pretože tento zbytok vody obsahuje znečistené prímesi.

Premytý šungit sa môže znova použiť na prípravu ďalšej vody. Môžete ho dať nabiť na 2-3 hodiny (nemusíte to robiť zakaždým použitím). Nabíjajte ho na Slnku, alebo dennom svetle. Môžete ho dať nabiť aj ku krištáľovej drúze. Po 6 mesiacoch používania je potrebné šungit vymeniť. Pokiaľ sa nepoužíva drť, ale veľké kusy šungitu, je možné ho používať neobmedzene.

TIP: Po čase je dobré prebrúsiť plochy na veľkých kusoch šungitu brúsnym papierom, tým znovu otvoriť zanesené póry a aktivovať vlastnosti šungitu.

Šungitovú vodu je potrebné uchovávať v sklenenej alebo smaltovanej nádobe pri izbovej teplote alebo v chladnejšej miestnosti. Neodporúča sa vodu držať v chladničke. Je žiaduce použiť šungitovú vodu najviac do 3 dní.

Použitie šungitovej vody

Šungitová voda sa používa ako pitná voda, na varenie, v kozmetike, na inhalácie, do kúpeľov a sáun. Môžeme ňou polievať kvety a používať ako pitnú vodu pre zvieratá.

Používaním šungitovej vody sa v organizme aktívne znižuje obsah histamínu, ktorý je zodpovedný za vývoj alergických reakcií, opuchov a ďalších symptómov. Obzvlášť známy účinok šungitovej vody je pri neutralizácií účinkov stavu po konzumácií alkoholu.

Ku čisteniu kože dochádza pri pravidelnom sa umývaní šungitovou vodou, kedy sa koža stáva pružnou a hladkou, miznú jemné vrásky a priaznivo pôsobí na akné, vyrážky, svrbenie a podráždenie kože. Pri umývaní vlasov šungitovou vodou sa posilňujú korene, zlepšuje sa stav vlasov a miznú lupiny.

Zohriata šungitová voda pomáha pri ochoreniach hrdla a dýchacích ciest, pri nádche, prechladnutí, angíne, stomatitíde, zápalu ďasien, paradentóze. Pri problémoch s dýchacími cestami, nachladnutí, bolestiach hrdla a pri zápale priedušiek je efektívna inhalácia zohriatej šungitovej vody.

Šungitová voda sa dá používať aj vo forme obkladov. Na prípravu obkladu jednoducho namočíme kus gázy alebo iného tkaniva v šungitovej vode a priložíme k chorému miestu tela na 1,5 – 2 hodiny. Obklady dezinfikujú, uľavujú od bolesti, urýchľujú hojenie rán, popálenín, zápalov, modrín a mozoľov. Taktiež sa obklady používajú pri liečbe artritídy, artrózy a kŕčových žíl.

Pre zlepšenie celkovej pohody sú veľmi užitočné šungitové kúpele. Upokojujú, zlepšujú krvný obeh , zmierňujú stres a únavu, posilňujú organizmus a normalizujú spánok. Šungitové kúpele pomáhajú hojiť trhliny a rany na koži, eliminujú lúpanie kože, exémy a hubové ochorenia. Tieto kúpeľe sa obzvlášť odporúčajú po ťažkej fyzickej a psychickej záťaži, po náročnom dni rovnako aj po pooperačnom období.